Mała hautoprezentacja

Jesteś u mnie po raz pierwszy? Poznajmy się! Blog nieśmiało śmiga po internecie od 2018 roku. Założyłam go z potrzeby połączenia trzech obszarów, które niezmiennie, od lat sprawiają mi ogrom frajdy. Mowa oczywiście o psach, pisaniu i szeroko rozumianej edukacji, dzięki której koegzystencja psów i ludzi może być lepsza.

Obecnie pracuję w Maxi Zoo w Bielanach Wrocławskich oraz we wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Stale rozwijam się też w kierunku behawiorystyki psów, żeby pewnego dnia spełnić swoje marzenie o otwarciu własnej szkoły dla czworołapów i ich opiekunów.

Czas na kilka słów o głównym sprawcy mojego zamiłowania do psów. Jest nim Atos, obecnie dziesięcioletni pan w typie długowłosego owczarka niemieckiego. Atosa bez wątpienia mogę nazwać swoim najlepszym przyjacielem i jednym z najważniejszych życiowych mentorów. Dorastaliśmy razem. Ja uczyłam go komend i samokontroli, ale on nauczył mnie szacunku wobec żywych istot, odpowiedzialności oraz podstaw psiego języka. Obecnie spędza emeryturę u moich rodziców na wsi wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką, przygarniętą z ulicy Pchełką.