Mała hautoprezentacja

“I pomyślałam: wszystko jedno, gdzie jestem, skoro wszędzie są zwierzęta”.

Zofia Nałkowska

Mam 25 lat, mieszkam i pracuję we Wrocławiu. Jestem jedną z tych osób, które każdy temat sprowadzą do psów. Życie z psami, uczenie się ich i komunikacja z nimi to moja iskra – do nich sprowadza się dla mnie niemal wszystko.

Misją mojego bloga jest szeroko rozumiana edukacja związana z psami. Chcę, aby koegzystencja tych wspaniałych zwierząt z ludźmi była coraz lepsza – oparta na rzetelnej wiedzy oraz głębokiej empatii.

W moim rodzinnym domu psy były zawsze, jednak tym, który zmienił wszystko, stał się Atos – pseudoowczarek niemiecki z pseudohodowli, zakupiony w niej w błogiej nieświadomości w 2009 roku. Dzięki niemu poznałam psy w sposób daleko wykraczający poza prowincjonalne podejście, według którego pies jest po to, aby “pilnować podwórka”. Od nauki komend i chodzenia na smyczy, po coraz bardziej świadomą komunikację i współistnienie: Atos stał się moim najlepszym przyjacielem, moją ostoją w podłym okresie dojrzewania, punktem zaczepienia, wskazówką, jakim człowiekiem chcę się stawać.

blog o psach

W listopadzie 2019 adoptowałam Farsę. Istnieją pewne poszlaki wskazujące na to, że jest to hybryda charta z krową. 😉 Została porzucona w reklamówce wraz z ośmiorgiem rodzeństwa jako jednodniowy szczeniak. Jako jedyna przeżyła pod troskliwą opieką domu tymczasowego, by po dwóch miesiącach trafić do mnie i zostać moją nową towarzyszką. Nietypowy życiowy start odcisnął silne piętno na jej charakterze. To reaktywna histeryczka. Najpierw ją usłyszysz – potem zobaczysz. Jeśli cię nie zna, na dziewięćdziesiąt dziewięć procent oszczeka cię jak największego wroga. Jeśli cię pozna – będzie kochać na zabój, miłością bez brzegu, pełną jednorożców, całusków i przytulasków. To wspaniała istota, niezwykle wrażliwa i emocjonalna, a dzięki temu – cudownie czytelna. Choć nie zdaje sobie z tego sprawy, jest prawdziwą fighterką. Pokonuje każdego dnia małe i duże strachy, czyniąc postępy szkoleniowe, których mógłby pozazdrościć niejeden “normalny” pies. Uczy mnie nadludzkich pokładów cierpliwości i bezgranicznej miłości. Odkąd jest ze mną, moja wiedza o psach rośnie bardziej niż kiedykolwiek. Dzięki niej mój blog o psach tętni życiem. 🙂

blog o psach