Mała hautoprezentacja

Jesteś u mnie po raz pierwszy? Poznajmy się! Mój blog o psach nieśmiało śmiga po internecie od 2018 roku. Założyłam go z potrzeby połączenia trzech obszarów, które niezmiennie, od lat sprawiają mi ogrom frajdy. Mowa o psach, pisaniu i szeroko rozumianej edukacji, dzięki której koegzystencja psów i ludzi może być lepsza.

Obecnie pracuję w sklepie dla zwierząt oraz we wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Stale rozwijam się też w kierunku behawiorystyki psów, żeby pewnego dnia spełnić swoje marzenie o otwarciu własnej szkoły dla czworołapów i ich opiekunów.

Czas na kilka słów o głównym sprawcy mojego zamiłowania do psów. Jest nim Atos, obecnie jedenastoletni pies w typie długowłosego owczarka niemieckiego. Atos to tak zwany pies mojego życia. Ten, który zmienił wszystko. Dorastaliśmy razem. Ja uczyłam go komend i samokontroli, ale on nauczył mnie szacunku wobec żywych istot, odpowiedzialności oraz podstaw psiego języka. Obecnie spędza emeryturę w moim domu rodzinnym, wraz z moimi rodzicami i swoją najlepszą psią przyjaciółką, Pchełką.

blog o psach

W listopadzie 2019 adoptowałam Farsę, która mieszka ze mną na co dzień. Towarzyszy mi niemal wszędzie – również w pracy. Farsa została porzucona w reklamówce wraz z ośmiorgiem rodzeństwa jako jednodniowy bobas. Jako jedyna przeżyła pod troskliwą opieką domu tymczasowego, by po dwóch miesiącach trafić do mnie i zostać moją nową towarzyszką. Jest psem lękliwym, ale zdecydowanie nie tchórzliwym. 😉 Pokonuje każdego dnia małe i duże strachy, czyniąc postępy szkoleniowe, których mógłby pozazdrościć niejeden “normalny” pies. Uczy mnie nadludzkich pokładów cierpliwości i bezgranicznej miłości. Odkąd jest ze mną, moja wiedza o psach rośnie bardziej niż kiedykolwiek. Dzięki niej mój blog o psach tętni życiem. 🙂

blog o psach